نظام مهندسی معدن استان تهران فعالیتش متوقف شده

//نظام مهندسی معدن استان تهران فعالیتش متوقف شده

نظام مهندسی معدن استان تهران فعالیتش متوقف شده

Rate this post

رضا آقا طاهر گفت: شکایت بنده در ۹ تیرماه به دیوان عدالت اداری انجام و حکم آن ۱۵ تیرماه صادر شد، اما روند ابلاغ آن بسیار طول کشید و وزارت صنعت، معدن و تجارت آن را ابلاغ و اجرا نمی کرد تا اینکه با پیگیری مجدد، این اتفاق افتاد و حکم توقیف موقت فعالیت به اعضای جدید هیات مدیره سازمان نظام مهندسی معدن ابلاغ شد. به این شکل هرگونه اقدام انجام شده از تاریخ ۱۵ مردادماه از سوی این اعضا غیر قانونی به حساب می آید.
وی ادامه داد: موضوع شکایت در ۳ زمینه بود که شامل تخلفات انتخاباتی، تقلبهای انجام شده بود. همچنین موضوع سوم درخصوص وزارت صمت و نحوه عملکردش در انتخابات بود. زیرا دستگاه نظارت بر انتخابات باید صحت یا عدم صحت انتخابات را تایید کند و حق عزل و نصب اعضا را ندارد این در حالی است که آنها نسبت به عزل و نصب اقدام کردند.
آقاطاهر ادامه داد: همچنین دلایل دیگری نیز برای رسیدگی به شکایت ارائه شد مبنی بر اینکه اگر حکم موقت فعالیت اعضای جدید هیات مدیره داده نشود در کار اعضا خلل به وجود می آید یا آنها اقدامی انجام می دهند که قابل جبران نخواهد بود. این موارد از سوی قاضی دیوان نیز محرض شناخته شده و در نتیجه حکم موقت داده شد.
وی افزود: با پیگیریهای اینجانب امروز حکم دیوان عدالت اداری مبنی بر توقیف فعالیت اعضای هیات مدیره فعلی سازمان نظام مهندسی معدن استان تهران به معاونت حقوقی وزارت صنعت، معدن و تجارت ابلاغ و از آنجا نیز به سازمان نظام مهندسی معدن ابلاغ شده تا از این پس، این افراد فعالیتی نداشته باشند.

وی ادامه داد: وزیر صنعت، معدن و تجارت بازرس ویژه ای را برای رسیدگی به این موضوع انتخاب کرده است.

آقاطاهر همچنین درباره روند ادامه فعالیت سازمان نظام مهندسی معدن استان تهران نیز گفت: تا مشخص شدن رای دیوان مبنی بر انتخابات جدید، فعالیت این سازمان به دو روش انجام می شود یا اینکه هیات مدیره دوره قبل فعالیت خود را ادامه می‌دهد یا از سوی وزارت صمت سرپرست تعیین می شود.

|۱۳۹۷-۱۲-۱۱ ۰۶:۰۶:۳۶ +۰۰:۰۰اسفند ۱۱ام, ۱۳۹۷|نقشه برداری|0 نظر

درباره نویسنده:

پیام بگذارید

Optimization WordPress Plugins & Solutions by W3 EDGE