انجام انواع خدمات نقشه برداری با سامانه شمیم

 • سامانه شبکه مدیریت یکپارچه مالکیت (شمیم)

  سامانه شمیم یا به عبارتی همان شبکه مدیریت یکپارچه مالکیت که توسط اداره ثبت اسناد و املاک کشور تهیه و به بهره برداری رسیده نمونه داخلی قوی و خیلی کارآمد از یک سامانه جامع کاداستر هست که بنده به عنوان یک نقشه بردار که به صورت برون سپاری برای اداره ثبت اسناد کار کرده ام به داشتن چنین زیرساخت و دانشی در سطح کشور خودم افتخار میکنم و این سامانه را عاملی موثر در آینده دقیق کاداستر ثبتی ایران میدانم.

  نحوه کار و خدمات نقشه برداری با سامانه شمیم

  همانطور که احتمالا میدانید هنگام برداشت نقاط با شمیم، گیرنده gnss (یا همان به اصطلاح GPS که در اصل با سامانه های گلوناس و … نیز علاوه بر جی پی اس کار میکند و اطلاعات را دریافت میکند) به صورت مستقیم توسط اینترنت GPRS سیمکارت، به شبکه شمیم متصل هست و نقاط برداشت شده همزمان در این سامانه ذخیره و کنترل میشوند و مختصات یو تی ام جهانی نقطه توسط RTK در مدت زمانی کوتاه با دقت کمتر از چند میلی متر بدست می آید.

  قیمت، هزینه و تعرفه خدمات شمیم

  به هر حال استفاده از خدمات سامانه شمیم فعلا برای بنده و همکارانی که به صورت برون سپاری با سازمان ثبت اسناد همکاری داشته اند رایگان هست ولی به نظر میرسد در آینده آبونمانی برای استفاده از این خدمات برای نقشه برداران تصویب گردد. (در اهداف و برنامه توسعه این سامانه وجود دارد)
  به هر حال ما با آزمون و ثبت نام در دوره برون سپاری نقشه برداری در سازمان ثبت اسناد که با طرحی که در عامه مردم به تبدیل سند چندبرگ به تک برگ معروف بود توانستیم کد SSBR دریافت کنیم و در سامانه شمیم دارای حساب کاربری شویم.

  علاوه بر تجهیزات نقشه برداری انواع دوربین توتال استیشن ، تجهیزات گیرنده GNSS مولتی فرکانس نیز در اختیار داریم و میتوانیم هر جا با هر ارگان، نهاد دولتی و یا با هر شخص حقیقی و حقوقی قرار داد امضا کرده و یا به صورت پیمانکاری همکاری داشته باشیم.

  این سامانه که عمر کوتاهی دارد با خدمات دقیق و موثر خود خیلی سریع جایگاه مناسبی در زمینه نقشه برداری ایران پیدا کرده و به نظر میرسد آینده روشنتری نیز در انتظار آن باشد.

  مجددا خاطر نشان میسازد جهت انجام هر گونه خدمات نقشه برداری در خدمت شما عزیزان خواهیم بود و خواهشمند است برای مشاوره تهیه نقشه utm توسط نقشه بردار دارای کد شمیم با ما تماس گرفته تا در خدمت شما عزیزان باشیم.

  AVG ratings 5 از ۵
  Vote count: 4 Vote

  پیام بگذارید