انجام تهیه نقشه UTM (یو تی ام) جهت ارائه به شهرداری ، اداره ثبت و سایر ارگانها

 • نقشه یو تی ام چیست؟

  نقشه یو تی ام یا همان UTM نقشه ای است که با سیستم مختصات جهانی universal transfer mercator برداشت شده که هر نقطه را با این روش میتوان حتی اگر سونامی بیاید و همه مرزها و مشخصات از بین برود میتوان پیاده کرد با دقت کسری از سانتی متر! اطلاعات بیشتر در این زمینه را میتوانید در مقاله نقشه یو تی ام چیست مطالعه کنید.

   

  نقشه برداری ملکی یا کاداستر

  در این زیر شاخه از عملیات نقشه برداری، مهندس نقشه بردار وظیفه مهمی را برای تعیین دقیق ابعاد و محل املاک در سیستم مختصات محلی و جهانی به عهده دارد utm سیستم مختصات جهانی در یک قرارداد بین المللی هست و در هر جای دنیا که آدرس را بدهید بدون نیاز به دانستن زبان محلی آنجا نقشه بردار میتواند محل دقیق را مشخص نماید. کاداستر یعنی آن نوع نقشه‌برداری که ارزش حقوقی داشته باشد و بتوان بر اساس مرزهای آن سند مالکیت صادر کرد. پس این نوع نقشه برداری نیاز به دقت و مهارت زیاد فرد مهندس نقشه بردار را دارد.

  عملیات نقشه برداری ملکی شامل تهیه نقشه های ملکی از قبیل نقشه UTM و نقشه کاداستر از انواع زمین ها و املاک، برداشت و همچنین پیاده سازی حدود ملک از روی سند مالکیت، تهیه نقشه کاداستر و بررسی و تطبیق ثبتی طبق نقشه های ثبتی و کاداستر اداره ثبت، تهیه نقشه وضع موجود یا ازبیلت زمین ها و املاک و قطعه بندی و تفکیک اراضی می شود.

   جهت ارائه خدمات تهیه نقشه UTM با ما تماس بگیرید

  نقشه برداری ملکی یو تی ام جهت ارائه به انواع ادارات دولتی

  • پیاده سازی نقاط یو تی ام نقشه شما با دقت میلی متر همراه با مهر و امضای کارشناس رسمی دادگستری نقشه بردرای
  • تهیه نقشه های ملکی از قبیل نقشه UTM و نقشه کاداستر از انواع زمین ها و املاک جهت ارائه به شهرداری (جهت اخذ دستور نقشه) و ادارات ثبت ( جهت اخذ سند یا تعویض سند) و ماده ۱۴۷
  • برداشت و همچنین پیاده سازی حدود ملک از روی سند مالکیت
  • تهیه نقشه کاداستر و بررسی و تطبیق ثبتی طبق نقشه های ثبتی و کاداستر اداره ثبت
  • تهیه نقشه وضع موجود یا ازبیلت زمین ها و املاک
  • تهیه نقشه شمیم با دستگاه GPS چند فرکانسه
  • قطعه بندی و تفکیک اراضی
  • نقشه یو تی ام جهت ارائه با اداره ثبت
  • انجام نقشه یو تی ام جهت ارائه به شهرداری
  • تهیه نقشه UTM برای دفاتر پیشخوان دولت

  برداشت نقشه با جی پی اس یو تی ام

  سوالات متداول در خصوص تهیه نقشه یو تی ام:

  نقشه یو تی ام چیست؟
  در سیستم مختصات جغرافیایی UTM هر نقطه روی زمین دارای یک کد هست که به این کد xyz در اصلاح عامیانه نقشه یو تی ام میگویند. البته لینکی به عنوان مقاله کاملتر برای توضیح درباره سیستم تصویر یو تی ام در ابتدای مقاله اختیار شما قرار گرفته است.

  نقشه یو تی ام برای چه ارگان هایی کاربرد دارد؟
  نقشه یو تی ام میتواند برای تعیین موقعیت دقیق ملک روی نقشه و زمین استفاده شود و با این نقشه در ارگان های مختلف اعم از اداره برق برای برقکشی به منطقه ، ثبت اسناد، شهرداری، اداره جهاد کشاورزی برای بررسی وضعیت زراعی بودن و سایر ارگان ها کاربرد دارد.

  نقشه UTM با چه دستگاه هایی برداشت و تهیه میشود؟
  نقشه های یو تی ام توسط گیرنده های مولتی فرکانسه GNSS که به شبکه های ماهواره ای گلوناس ، جی پی اس و … همزمان متصل میشوند و دقت بسیار مطلوبی دارند برداشت میشوند و این کار در تخصص رشته مهندسی نقشه برداری میباشد.

  قیمت و تعرفه تهیه نقشه یو تی ام چقدر است؟
  البته این هزینه در استان های مختلف و با توجه به هزینه ایاب ذهاب و نیز متراژ ملک و تعداد نقاطی که باید برداشت انجام شود متفاوت بوده و قیمت ثابتی ندارد که البته با مشاوره با ما میتوانید از قیمت و هزینه تهیه نقشه UTM ملک خود با خبر شوید.

   

  ۱
  ۲
  ۳
  ۴
  ۵
  میانگین امتیازات ۴ از ۵
  از مجموع ۳ رای

  پیام بگذارید