تهیه و خرید عکس هوایی سال های گذشته

 • تهیه عکس و نقشه هوایی

  به دلیل اینکه تقاضا برای عکس های هوایی سال های گذشته برای دعاوی ملکی و نیز کاربردهای پژوهشی زیاد هست بر خود واجب دانستیم که قسمتی را در وبسایت به توضیح این فرآیند پرداخته و خدمات خرید عکس هوایی سال های گذشته را به شما عزیزان ارائه دهیم. امید است که در این راستا بتوانیم یاری رسان شما عزیزان باشیم.

  کاربرد عکس های هوایی در مراجع قضایی

  کاربردهای زیادی برای عکسهای هوایی سالهای گذشته وجود دارد. از ارائه به ارگانها از جمله جهاد کشاورزی و منابع گرفته تا رفع اختلاف با همسایه ها و اختلافات خانوادگی تا حل شکایات اما معمولا دعاوی ملکی و اختلافاتی که برای تصاحب و یا بازپسگیری زمین های کشاورزی و زراعی وجود دارد با عکس های هوایی سال های گذشته میتوان به نتایج حقوقی مناسبی رسید.

  فرضا اگر ملک شما توسط دولت تصاحب شده باشد یا ملک را جزو اراضی ملی یا منابع طبیعی و… بدانند و شما برای آنجا سند داشته باشید اگر ثابت کنید که زمانی آن ملک، زمین زراعی بوده میتوانید آن را پس بگیرید و این اصلا زمین خواری نیست و کاملا حق شما و نسل های بعدی شماست.

  عکسبرداری پوششی کشور ( از تمامی مناطق کشور ) در مقیاس‌های پنجاه و پنج هزارم مربوط به دهه سی هجری شمسی (توسط یک شرکت آمریکایی)، بیست هزارم مربوط به دهه چهل و چهل هزارم مربوط به دهه هفتاد انجام گرفته است. همچنین عکسبرداری هوایی ده‌هزارم و پنج هزارم از اکثر شهرهای کشور از سال ۱۳۳۵تا کنون توسط سازمان نقشه برداری کشور انجام گرفته است. دقت کنید که سال دهه ۳۰ مثل سال ۳۵ اکثرا شهرها بود و در دهه ۴۰ و ۷۰ پوششی کل کشور عکسبرداری انجام شده است.

  عکس های سازمان جغرافیایی ارتش

  البته ناگفته نماند که در مناطق خاص و مرزی این عکس های هوایی در اختیار سازمان جغرافیایی ارتش هست اما با همکاری هم سازمان نقشه برداری و ارتش در حال ارائه عکس های هوایی هستند. در عکس زیر میتوانید پراکندگی عکس برداری هوایی در سطح کشور و همچنین حدود مشخصات اینکه عکس کدام منطقه در اختیار کدام ارگان هست را مشاهده نمایید.

  مناطق تحت پوشش عکس های هوایی

  خرید عکس و نقشه هوایی

  همه عکس های هوایی را میتوان خریداری کرد حتی عکس هایی که در مناطق نظامی بوده را نیز میتوان خریداری کرد بدین صورت که آن منطقه که جنبه نظامی دارد را مخفی کرده و مابقی را به شما تحویل میدهند. البته استعلام دقیق را بعد از ارسال مختصات میتوانید به شما اعلام کنیم.

  مراحل سفارش و خرید عکس هوایی چیست؟

  ابتدا باید مطلع شوید که در منطقه مد نظر شما چه سالهایی با چه مقیاسهایی عکسبرداری هوایی صورت گرفته است و آیا در دهه مد نظر عکسبرداری بوده یا خیر؟
  برای یافتن پاسخ این پرسش شما باید اول از همه مختصات ملک و زمین مد نظرتان را پیدا کنید تا بتوانید استعلام دقیق بگیرید. برای یافتن مختصات دقیق هم راه های زیادی وجود دارد اگر قبلا نقشه بردار ملک شما را با جی پی اس یا شمیم نقشه برداری کرده باشد ملاک همان است و میتوانید به همان مختصات استناد کنید و اگر نه هم میتوانید با استفاده از فایل kmz که یک خروجی پلیگون از گوگل ارث هست اقدام کنید و یا اگر هیچکدام از این کارها میسر نبود یک ایکس و وای از گوگل مپ پیدا کنید و برای ما در واتسپ ارسال کنید تا استعلام دقیق صورت بگیرد که چه سالهایی پرنده در مکان مد نظر پرواز داشته و عکسبرداری هوایی صورت گرفته تا تصمیم بگیرید که کدام سال را انتخاب و خریداری نمایید.

  خرید و تهیه عکس و نقشه هوایی از سازمان نقشه برداری کار زیاد سختی نیست اگر کمی دانش و آگاهی در زمینه نقشه برداری و جغرافیا داشته باشید تا بتوانید مکان ملک خود را روی مختصات پیاده کنید به راحتی میتوانید منطقه مد نظر خود را پیدا کرده و شماره عکس و منطقه را جویا شده و استعلام بگیرید و سفارش دهید.

  قیمت و هزینه خرید عکس هوایی

  هزینه با توجه به دقت و تعداد عکس های مورد نیاز متفاوت است اما در کل سه تا هزینه بابت هر عکس دریافت میشود. یکی هزینه استعلام هست دیگری هزینه تهیه عکس بوده و سومین هزینه نیز هزینه پستی هست که هر زمان آماده شد آن را خدمت شما بفرستند و همانطور که احتمالا حدس میزنید دومین هزینه یعنی هزینه اسکن و تهیه خود عکس از همه بالا تر است. ضمن اینکه عکس هوایی را روی سی دی به شما تحویل میدهند که میتوانید به صورت های مختلفی آن را به چاپ برسانید. (البته دوستانی که تمایل داشته باشند میتوانیم برای ایشان عکس ها را در جایی آپلود کرده تا قبل از رسیدن سی دی بتوانند فایل را دانلود کرده و استفاده نمایند.)

  اگر شما زوج عکس نیاز داشته باشید هزیه تهیه دو عکس را شامل میشود. زوج عکس برای سه بعدی سازی (برجسته بینی) کاربرد دارد و دقت بالا در تشخیص راه ها و مرز ها را نیز میسر میسازد. همچنین برای تهیه عکس هوایی با میکرون ۲۱ و میکرون ۲۸ نیز در خدمت شما هستیم که با میکرون ۲۱ دقت بالاتری در رقومی سازی عکس و اسکن آن استفاده شده است و طبعا هزینه بالاتری نیز دارد با مشاوره در واتسپ میتوانید از نیاز خود مطلع شوید.

  حدود دو هفته کاری تهیه و آماده شدن این عکس ها زمان میبرد و قابل تفسیر بوده که اگر در این زمینه نیاز به مشاوره داشتید میتوانیم در خدمت شما باشیم و تنها کافیست محدوده مد نظرتان را در واتسپ برای شماره ۰۹۱۲۰۹۱۸۸۱۸ ارسال بفرمایید.

  عکس هوایی

   

  سوالات متداول در خصوص خرید و تهیه عکس های هوایی

  کاربرد عکس های هوایی قدیمی دهه های گذشته چیست؟
  از این عکس ها معمولا برای ارائه به دوایر حقوقی جهت تامین دلیل در دادگاه برای خارج کردن زمین از دست منابع طبیعی یا اثبات وجود بنا در قدیم برای جهاد کشاورزی و یا سایر اختلافات با همسایه ها در خصوص مرزبندی املاک استفاده میشود.

  از کجا بفهمیم در منطقه مد نظر ما چه سالهایی عکسبرداری هوایی انجام شده؟
  هم میتوانید از سازمان نقشه برداری استعلام بگیرید و هم برای این کار میتوانید مختصات دقیق ملک مورد نظر را برای ما در واتسپ یا تلگرام ارسال کنید تا از سازمان نقشه برداری استعلام گرفته شود و به شما اعلام شود.

  قیمت و هزینه سفارش عکس هوایی دهه ۴۰ چقدر است؟
  قیمت و هزینه با توجه به تعداد عکس هایی که نیاز دارید و همچنین کیفیت رقومی سازی (میکرون ۲۱ یا ۲۸) که نیاز دارید که با آن رقومی سازی انجام شده باشد و زوج عکس بودن یا تک عکس بودن مشخص میشود.

  چطور عکس هوایی قدیم یک منطقه را بخریم و چقدر زمان میبرد تا آماده شود؟
  آماده شدن این عکس ها در سی دی و رسیدن به دست شما تا ۱۵ روز کاری زمان میبرد و از طریق سامانه سازمان نقشه برداری میتوانید بخرید همچنین کمی پیدا کردن مختصات و آدرس آن تخصصی است بدین منظور میتوانید با مشاوره ما این کار را انجام دهید.

  فرق عکس هوایی با تصویر ماهواره ای در چیست؟
  عکس های هوایی به عکس هایی میگویند که توسط هواپیما یا پهپادی که دوربین عکسبرداری بر روی آن سوار بوده گرفته شده اند و قدمت آنها به دهه ۳۰ و ۴۰ شمسی برمیگردد اما تصاویر ماهواره ای توسط سنجنده ها یا همان ماهواره ها گرفته شده اند و قدمتشان عموما زیاد نیست.

  ۱
  ۲
  ۳
  ۴
  ۵
  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۴ رای
  |2021-10-22T15:52:23+03:30فوریه 6th, 2021|ردههای صفحه: درباره نقشه برداری, عکسها و تصاویر هوایی و ماهواره ای|برچسب ها: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , |

  پیام بگذارید